"До 1-2 години ще се заговори за нова конституционна промяна". Такова мнение изрази пред NOVA NEWS деканът на Юридическия факултет на Софийския университет проф. Даниел Вълчев.
Още: Заради проблемите с тока: КЕВР, ЕСО и ЕРП-тата на спешна среща при енергийния министър
Още: Ердоган с послание към ДПС-Доган, крилото атакува Пеевски със спомен от Възродителния процес
"Сегашните изменения в Конституцията няма да доведат до нещо кой знае какво. Основният закон се променя тогава, когато един политически процес е консумиран, той е приключил. Идеята, че като променим Конституцията и от това ще възникнат чудеса, е неправилна. Чисто социалистическо и глупаво предложение", смята Вълчев.
Според него българската съдебна система не се нуждае от нищо от това, което в момента се прави. Тя се нуждае от спокойствие и принципност, обясни той. На въпрос изненадан ли е от номинацията на Десислава Атанасова за конституционен съдия, той отговори следното:
Още: Проф. Вълчев: Ако БСП подкрепят Борис Бонев в София, няма ли Путин да дойде?
Още: Хърватия отива на избори след изпълнена с обиди президентска кампания
Още: Лукашенко планира да разположи 10 руски ракетни системи „Орешник“ в Беларус
"Не ме изненада нито една от двете номинации. Те са напълно политически приемливи за партиите, които ги издигат".
Проф. Вълчев за правителството Денков-Габриел
Още: Политолог: Българинът трайно се отчуждава от властта
Още: Съпругата на Асад подала молба за развод, не иска да стои в Русия
Снимка: БГНЕС
Още: Коалицията, наречена с лек сексуален привкус "сглобка", изисква известно обяснение
Още: Наталия Киселова: Има два варианта за правителство - около ГЕРБ и анти-ГЕРБ
Още: Асен Василев ще ръководи бюджетната комисия в парламента, правната е за ГЕРБ
Според него това не е правителство на Денков-Габриел, а само на Денков. "Неслучайно, след като свърши годината, сега поставяме въпроса за пълноправното ни членство в Шенгенското пространство. Като слушах Денков преди няколко седмици, разбрах, че ние имаме пълноправно членство. Защо казвам тези неща? Не за да се заяждам, а за да обърна внимание, че напоследък думите, особено в рамките на това правителство, престанаха да значат много. Всеки говори, натоварва с някакви значения понятия, които хората сякаш знаят какво значат и по този начин като че ли изграждат паралелна действителност. България не успя да влезе в Шенген така, както всички искахме - по суша, тъй като това е е най-важно икономически", каза още професорът относно Шенген, цитиран от "24 часа".