В момента има много звена, които работят срещу корупцията. Събирането на всички тези звена в един орган ще създаде координация. Не може да се казва, че един орган, когато се използва, той ще бъде използван като бухалка.
Още: Проф. Палангурски за 3 март: Този празник не обединява нацията, веят се чужди знамена
Това каза пред Нова телевизия Цветан Цветанов, председател на ПГ на ГЕРБ в отговор на въпрос кое е наложило да се пише нов закон, при наличие на много органи, които борят корупцията и текстове в НК срещу явлението.
За 100-те млн. лв., които премиерът Бойко Борисов обеща на полицаите, Цветанов заяви, че „цялата тази отговорност, която пада върху системата за сигурност, е свързана с желанието ни да подобрим средата за работа. Премиерът беше много ясен – той каза, че осигуряване на допълнителен финансов ресурс , не означава че той го прави, за да спре протестът“.
Във връзка с убийството на бизнесмена Петър Христов той заяви, че се познават, но е политическа спекулация да се твърди, че са приятели и че е бил близък до властта. По думите му, давайки информация за „Наглите”, той всъщност е изпълнил гражданския си дълг.
Още: Никола Минчев: България няма интерес от свят, в който големите си разпределят сфери на влияние
Още: Росен Желязков посочи как България вижда справедливия и траен мир в Украйна (ВИДЕО)
„Споделена е определена чувствителна информация, която е допринесла за разкриването на тежки престъпления в България. Във времето той е бил един от истинските радетели за синята идея и за това, че СДС и демокрацията винаги са били приоритет за него”, допълни Цветанов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Официално: Божидар Божанов се отказа от депутатския си имунитет
Още: ЦИК официално поиска повторно въвеждане на данните от предсрочните избори
Отрече обаче Петър Христов да е имал каквито и да било политически амбиции.
С думите „Благодаря за българското председателство“, Цветанов прекъсна обзора по темата сигурност и подчерта – „ние имахме възможност да представим парламентарното председателство по един добър начин“.
„Не може ние като българи да не дадем нужното за предстоящото председателство“, продължи лидерът на ПГ на ГЕРБ, но след това се поправи като заяви, че говори за „парламентарното измерение на председателството, което започна в България. Председателството е отговорност, от която всички българи трябва да се възползваме“, заяви Цветанов.
Още: "Откъде накъде?": Кирил Петков за номинацията на Росен Карадимов (ВИДЕО)
Още: Чакъров с ултиматум към управляващото мнозинство, иначе ще преосмислят подкрепата си