Четири формации в парламента искат България да подкрепи членството на Украйна в НАТО след войната. За целта са внесли проектодекларация на Народното събрание, която да призове за това. Декларацията е подписана от ГЕРБ, ПП-ДБ, ДПС и ИТН.
Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни
Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство
„Ние от ДПС участвахме в изготвянето на проект за декларация, която да се приеме от Народното събрание във връзка с членство на Украйна в НАТО след края на войната", каза лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ. Той обясни, че целта е още веднъж страната ни да препотвърди позицията си.
"Неведнъж ние от ДПС и тук в България и в Народното събрание сме заявявали нашата категорична позиция, че като държава трябва да подпомагаме евроатлантическата интеграция на Украйна“, каза лидерътна ДПС.
Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство
Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)