България и Корея ще работят заедно за намаляване на глобалните рискове

22 февруари 2024, 16:15 часа • 1552 | прочитания

България и Корея ще си сътрудничат в сферите на икономиката, търговията и веригите за доставки.

Още: "Да, България": Решението на "Спаси София" е прибързано и политически необосновано

Още: Масови смени на директори на горски стопанства и политическа намеса? Земеделският министър с отчет

Това става ясно от приетото решение на правителството, което одобри проект на Меморандум за разбирателство за сътрудничество в насърчаването на търговията и инвестициите между Министерството на икономиката и индустрията на Република България и Министерството на търговията, индустрията и енергетиката на Република Корея, съобщават от правителствената пресслужба.

Целта на Меморандума е да се постигане по-тясно междуправителствено партньорство, което може да допринесе за насърчаване политиките на прозрачност и съгласуваност, смекчаване на глобалните рискове, както и за изграждането на безопасна, устойчива, зелена и стабилна икономическа система.

Още: Подписахме с Украйна меморандум за сътрудничество в ядрената енергетика

Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни

Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство

С подписване на документа ще се улесни сътрудничеството в областите търговия, инвестиции, индустрия, вериги за доставки и др. Формите на сътрудничество, съгласно меморандума за разбирателство, могат да включват:

  • насърчаване на фирми и физически лица да проучват възможностите за изпълнение на съвместни проекти, 
  • насърчаване на сътрудничеството между специализирани субекти и компании и обмена на експерти, учени, техници, студенти и стажанти,
  • насърчаване участието на фирми и лица от двете страни в международни панаири и изложения, провеждани на териториите на двете страни и други.

Меморандумът за разбирателство ще допринесе и за по-нататъшния обмен на информация и опит между двете страни в икономическата сфера, както и за привличане на корейски инвестиции в България и създаване на конкретни бизнес контакти и партньорства между компании от двете страни.

Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство

Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)

Още: България и Косово обявиха ново сътрудничество в изненадваща сфера

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивелин Стоянов
Ивелин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес