Борисов с прогноза какво ще стане, ако кабинетът не оцелее (ВИДЕО)

26 март 2025, 10:20 часа • 1691 | прочитания

"Ако този кабинет не оцелее, след това поне още три-четири години няма да се избере. Толкова трудно се направи този кабинет, толкова трудно работим, защото едновременно с това да върви правителството, ние сме много различни партии. Дето се вика по 90% от програмите ни не съвпадат, но това е единственото, което може към днешна дата да работи", коментира лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред медиите в парламента във връзка с идеята на "Възраждане" за вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков. 

Според него вотът на недоверие може да има една цел - спиране на България по пътя за еврозоната. 

"Еврозоната дисциплинира страните - не могат да фалират банки, застрахователни компании, на масата сме, на Европа на първа скорост. Всичко останало е препятствия, които трябва да преодолеем", коментира Борисов.  На въпрос дали е спокоен за правителството, той отговори, че това касае премиера и кабинета. "Ако са спокойни - значи е добре", добави още лидерът на ГЕРБ.

В контекста на идеята на "Възраждане" за вот на недоверие на тема външна политика, Борисов изрази мнение, че страната ни се справя добре в тази сфера. Той бе попитан и за убития българин в Газа и отбеляза, че проверката на инцидента върви. "Нашето външно министерство не може да бъде категорично за нещо, което още не е доказано", смята Борисов. 

Казусът с МЕЧ

Борисов заяви, че ГЕРБ е за възстановяването на групата на МЕЧ, но е било правилно да дойдат и да се извинят, че са допуснали юридическа грешка. "Да го поставят на председателски съвет и да се случи това, което се случи днес - спокойно, парламентарно, възпитано така, както българските граждани искат да изглежда парламентът", добави лидерът на ГЕРБ. 

Борисов коментира и протеста на МЕЧ под надслов "Вън мутрите от властта", като според него е бил доста рехав. "Всеки има право да протестира, просто жалко за гражданите на София", заяви Борисов. ОЩЕ: ПП-ДБ също обяви, че ще внесе вот на недоверие срещу кабинета "Желязков": Депутат каза кога

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес