Борисов към Русия: Няма да правите такива неща

29 април 2021, 11:22 часа • 3008 | прочитания

Русия ни е приятел, но аз съм им казал ясно, че няма да шпионстват тук. Това каза премиерът в оставка Бойко Борисов във включване във Facebook.

Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни

Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство

"Нашият стремеж е да развиваме равнопоставени и нормални отношения с тях. Но винаги, когато се засяга националната сигурност на България, ние реагираме. Ще имаме сериозни и надяваме се честни разговори с него. Няма как правителството да не реагира в тази ситуация", каза от своя страна външният министър в оставка Екатерина Захариева.

"За радост Руската федерация има много сериозен посланик в момента в България. Много честен, много откровен разговор ще проведеш", обърна се Борисов към Захариева.

"Аз съм им казал ясно – няма да шпионствате в България, няма да правите такива неща. И там сме безкомпромисни. Така че много преди чехите, много преди други сме работили и за радост партньорските служби знаят от кога работим по тези теми. Не са от вчера, не са след чешките събития. Те са много от преди това“, каза още Борисов.

Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство

Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)

"Действително за палежа в склада беше извършен толкова професионално, че чак сега, когато подредиха целия пъзел, стана ясно, че той не е случаен. Но вчера прокурорите казаха, че докато тече следствието, да се говори по-малко", завърши премиерът в оставка.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес