Подпорната стена на плаж „Алепу” може да не бъде съборена, а просто зарита. Това мнение изрази министър по околната среда Борислав Сандов.
Още: Антон Кутев: В световен план демокрацията започва да отстъпва
Още: След 4-часова последна фаза в битката за главен архитект: Столичният кмет видя "добри идеи"
„Ще трябва да се направи анализ. Според мен трябва да се рекултивира и да се възстанови доколкото е възможно природната зона там”, каза Сандов.
„Представете си как бива зарината - така ще изпълнява функциите си на подпорна стена и в същия момент няма да може да бъде превърната в хотел. Според мен няма необходимост от срутването, но нека кажат и експертите”, каза Сандов.
Той обясни, че каквото и да се реши, всичко ще се плати от този, който е извършил нарушението. „Ако се окаже в съда, че държавата е подвела собственика, тогава държавата ще плати”, каза Сандов.
Относно магистрала „Хемус”, Сандов каза, че минава в следващия програмен период, ако искаме да се строи с европейски средства. „Би трябвало да е готова в рамките на следващия програмен период 2021-2027 година”, каза Сандов. „Оперативната програма дава 3 години допълнителен срок за изпълнение на проекти, така че най-късно до края на десетилетието”, каза Сандов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Лази ли Борисов по гърба на Пеевски? Депутат от ПП-ДБ за новото мнозинство
Още: ДПС на Доган може и да дръпнат килимчето на кабинета, но ГЕРБ разчита на гърба на Борисов
Относно АЕЦ „Белене” той каза, че ще се направи анализ за необходимостта от ядрени мощности.
„Твърде много пари се изхарчиха за нещо, за което няма време, нямаме и нужда от това. На нас ни трябва бърза трансформация в енергетиката”, каза Сандов.
Относно въглищните централи Сандов каза, че с ЕК се обсъжда смяна на целите от „затваряне на въглищните региони” към целта „намаляване на емисиите”.
Още: Лена Бориславова обяви какво ще направи ПП-ДБ на вота на недоверие
Още: "Величие" отново прокарва опорките си за реакторите на АЕЦ "Белене"
„Над 5 милиарда влизат в бюджета миналата година от квотите емисии. Идеята е да ги инвестираме в енергийния преход”, каза Сандов.
Освен това се планира национална кампания за залесяване. „Целта е 100 милиона дървета до 2030 година. Има осигурено финансиране за началото на тази кампания”, каза Сандов.