"България без цензура" вдигна блокадата на ГКПП "Капитан Андреево" и отвори границата с Турция като остави патрули да преброяват влизащите у нас автобуси, съобщиха от ББЦ.
Още: "Без да брои и да отваря чували": ЦИК все още мълчи за "Величие"
Още: ЦИК връща изборните протоколи на Конституционния съд
Заради барикадата границата бе затворена от 8 часа сутринта, като периодично се пропускаха леките коли и тировете.
"Вдигаме блокадата, за да не пречим на стокообмена между България и Турция. Не искаме да създаваме допълнително напрежение в служителите на МВР, които и без това са притеснени около подготовката на изборите у нас", обясниха от ръководството на партията.
Блокадата ще бъде подновена след по-малко от 48 часа на ГКПП "Капитан Андреево" и "Лесово" в петък в 20 часа, когато се очаква над 250 – 300 автобуса, организирани от ДПС и партията на Касим Дал /част от Реформаторския блок/ да преминат браздата.
Още: Правителството дава бивш министър на културата на прокуратурата по казуса ЮНЕСКО
Още: Президентът на Черна гора пристига в България
"Пътниците с двойно гражданство в тези автобуси ще гласуват у нас рано в неделя, а след това ще бъдат върнати в Турция, където повторно ще упражнят правото си на глас, в нарушение на закона. В същото време, според получена информация, в неделя на територията на България ще влязат нови автобуси, които превозват вече гласували в Турция български изселници, за да повторят вота си и у нас", смятат от партията на Бареков.
Превозвачите не са съгласни да има блокада на границата по политически причини. Това заяви междувременно за агенция „Фокус” заместник-председателят на Българската асоциация на сдруженията в автомобилния транспорт (БАСАТ) Петко Ангелов. Според него блокадата пречи на превозвачите да извършват професионалните си задължения и нарушават отношенията по двустранните и международните превози с партньорите от Турция.
Още: Бивш министър: Главчев изрази опасения за домакинството на ЮНЕСКО, имаше задръжки
Още: БСП единодушно избра петима нови зам.-председатели
„Трудно е преминаването през границата. В момента има напрежение, но ние сме предприели мерки – ако това нещо продължи утре и вдруги ден, ще организираме контрапротест” , обясни Ангелов.
От сдружението е изпратено писмо до министъра на вътрешните работи и до главния секретар на МВР, че блокадата на границата са незаконосъобразни действия.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Шалом" за антисемитския скандал във властта: ДПС-ДПС късно свалиха клипа и не се извиниха
Още: Антисемитизъм, постове и "медиите на Пеевски" скараха ДПС-Доган с другите управляващи
Ако Николай Бареков смята да си прави политически пиар за сметка на бизнеса, изчисленията му ще излязат криви. Това заяви от своя страна членът на УС на БАСАТ Илиян Филипов. Той се закани, че ако лидерът на ББЦ блокира границата, превозвачите ще организират контрапротест. Причината? В Турция започва празникът Курбан байрам, а фирмите там имат много камиони.