Хиляди жители на село Труд подготвят пореден протест срещу завод за производство на топло и електро енергия от органични отпадъци.
Още: Кметът на Пловдив се срещна с посланика на Аржентина
Още: Пловдив почете 152 г. от гибелта на Апостола на Свободата
Само за изминалата календарна година се осъществиха 5 протеста със затваряне на Карловско шосе. Инициативна група осъществи срещи с представители на всички министерства, случая стигна и до премиера.
"Очевидно собствениците на централата стоят над закона и над най-силните политически фигури в страната, защото случая остава нерешен, а землището на село Труд все повече заприличва на обществена тоалетна. Изцяло подкрепяме започнатото от Инициативната група! Подобен тип обекти горящи тонове отпадъци на ден нямат място на метри от домовете на хората! Този факт в комбинация с политиката на инвеститор, който се държи като концесионер на цялото село и въздуха, който дишаме е чиста доза "законно" погазване на изконни конституционни човешки права и е напълно недопустимо! За някои това може да е законно но за нас не е!" коментира инж. Атанас Иванов, член на УС сдружение "Бъдеще за село Труд".
Продължава да стои отворен въпроса, който вече една година нито РИОСВ, нито община Марица успяха да разнищят, а именно - опасна ли е суровината която фирмата щедро разсипва по нивите около селото и законно ли е депонирането на огромни количества органични материали директно върху почвите без необходимите съоръжения, част от които фигурират в техническата обосновка на обекта но на практика не съществуват?
Още: Млад диригент от Пловдив повежда деца със СОП в чудния свят на музиката
Още: Спукана тръба наводни голяма улица в Пловдив
Жителите на селото заплашват, че ако исканията им не бъдат взети предвид, ще блокират aвтомагистрала "Тракия".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Община Пловдив обяви обществени поръчки за санирането на жилищни сгради в два квартала