Затворник, излежаващ присъда в затвора в Белене, поиска 25 000 лв. обезщетение заради лоши условия зад решетките. Делото по исковата молба на лишения от свобода П.М.М. бе гледано от Административния съд в Плевен.
Още: Пазарджик ще има алея „Проф. Величко Минеков“
Още: Приеха годишната Програма за развитие на туризма в община Плевен
П.М.М. се оплаква, че помещенията за лична хигиена са без топла вода. Той твърди още, че храната е некачествена и се сервира само основно ястие. Водата била негодна за пиене - дори след като на чешмата се сложи марля, тя след броени минути се задръствала от пясък и тиня. П.М.М. е преценил, че обезщетението му трябва да е 25 000 лева.
В предишно заседание съдът е преценил, че исковата молба е нередовна. Оставил я без движение за отстраняване на нередовностите. Ищецът трябва да уточни изрично срещу кой ответник предявява исковата си молба. Да посочи в какво се състои искането му до съда. В случай, че претендира обезщетение за вреди, да посочи в какво се изразяват причинените му вреди и конкретно за кой период са му причинени.
Съобщението за определението, с което исковата молба е оставена без движение, е връчено лично на ищеца срещу подпис, на 12 ноември т.г. Срокът за поправяне на нередовностите е изтекъл на 19 ноември. Ищецът не е изпълнил указанията на съда за поправяне на нередовностите на исковата молба. Затова магистратите са преценили, че исковата молба трябва да бъде върната и съдебното производство по нея да бъде прекратено.
Още: Приключи ремонтът на водопровод „Черни Осъм“ в Плевен
Още: Община, полиция и пожарна със съвместна проверка в нощни заведения в Плевен
Определението на плевенския съд може да се оспорва с частна жалба пред Върховен административен съд в 7-дневен срок от съобщението.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кметът на Плевен проведе работна среща с министъра на образованието