Първият междуучилищен отбор по роботика в Плевен ще направи демонстрация на сглобени и програмирани в него „умни машини“. Отборът е от деца на възраст 7-14 години, които учат в четири плевенски училища. От декември м.г. те посещават занятията на клуба по роботика в Сугестопедия център в областния град. Демонстрацията ще бъде на 12 април от 18,00 ч. в Градската градина. На нея децата ще получат сертификати за завършен първи модул от обучението им по роботика, съобщи Преслав Гайдарски, ръководител на проекта за разкриване на Сугестопедия центъра.
Още: Ръководството на община Плевен проведе среща с екип от „Софийска вода“
Още: Професионалната гимназия в Плевен се похвали с нов учебен кабинет по електротехника
„Обучението при нас е възможност за децата от Плевен да получат достъп до т.нар. интелигентна образователна среда. Това е и основната амбиция на нашия Център. Живеем в епоха, в която човешкото познание непрекъснато се развива и има нужда да се обогатява. В същото време преподавателите в класните стаи може би недостатъчно вървят в крак с времето. А при нас децата имат достъп до технологиите, свързани с 3D модели, с виртуална реалност, роботика, космонавтика и др.“, твърди Преслав Гайдарски.
Той допълни, че една от целите на Центъра е да се представи роботиката като достъпен за децата начин за овладяване на програмирането и съвременните технологии. Участниците в отбора работят със съвременни лего-конструктори, които развиват различни умения. Децата първо трябва да сглобят частите на робота. После - да свържат неговите елементи така, че той да може да работи. След това със софтуер програмират задачите, които роботът трябва да изпълнява.
На 12 април публиката ще види какво могат да правят роботите, които децата и техните преподаватели - Михаела Цветанова и Теодор Николов, са изготвили.
Още: Коледари наричаха за здраве и берекет в община Плевен
Още: Плевен с награда от Синдиката на българските учители
Центърът ще организира през лятото приключенско-експедиционен лагер „Атлантида“, който ще се проведе в Белене на три смени. Там е Природен парк „Персина“. Сутрин децата ще работят по роботика, космически предизвикателства за деца и 3D моделиране – ще създават модели с 3D принтер и 3Д писалки. След обяд ще експериментират, ще изследват и ще се запознаят с богатството на флората и фауната на природния парк. Ще посещават ферми, ще изработват хвърчила, ще се състезават и т.н., съобщи още Преслав Гайдарски.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Фолклорен ансамбъл „Нашенчета“ – Плевен на 65!
Още: Електрохолд оборудва учебен кабинет по електротехника в Плевен
Възпитаници на клуба направиха пред медиите мини демонстрация на един от сглобените от тях роботи. В началото „умната машина“ обърка чашките, в които слага цветните плочки, но малките робо-конструктори веднага коригираха грешката в програмирането и тя изпълни поставената й задача.