Реалностите са, че опраскването на Конституцията не е решение на КС, това е решение основно на двама души. Единият се казва Делян Пеевски, който имаше рожден ден и това, което направиха конституционните съдии, беше подарък за рождения му ден. Вторият човек е шефът на Върховния административен съд - г-н Чолаков. Те контролират голяма част от т. нар. конституционни съдии по същия начин, по който контролират и ВСС.
Още: Ивайло Мирчев: Пеевски ще има силно влияние в това правителство
Още: Кадиев: Не е вярно, че сме изпълнили критерия за инфлация за еврозоната
Решението на КС за промените в Конституцията не е шамар за нас, това е удар срещу България и българското общество. Венецианската комисия казва, че промените са ОК и са дълго чакани. ЕК само ден преди решението на КС излезе и каза, че тези промени са чакани над 17 години. Въпреки това ТЕ успяха да ги опраскат.
Ще видите, че накрая тези, които гласуваха това срамно решение, няма да имат обяснение пред обществото. След натиска на Пеевски и на Чолаков, ние се връщаме към това, каквото си беше.
Още: Божанков: Моделът "Пеевски" иска да се възпроизведе за следващите седем години
Още: Кадиев: Пеевски и Борисов наредиха правителството, БСП и ИТН са за смях
Още: Полина Паунова: Хубава работа, ама ПП-ейска (или сенсейска) - все тая
Два интересни момента от решението на Конституционния съд:
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ивайло Мирчев: Има индикации, че скоро ще бъдат поискани и други имунитети
Още: Ивайло Мирчев: Мисленето е враг номер едно на Копейкиновата селищна система
“Науката, образованието и културата са национални ценности” - отменено. Член, който казва - регулаторите трябва да се избират прозрачно - истинската власт в държавата, там където Пеевски и хората около него контролират страната - отменено.
Регулаторите в момента работят по друг начин - Звъни един човек и казва - “опраскваш тази фирма, тоя го пускаш да работи, онзи няма да работи”, и така се движи цялата държава. Затова искахме да сменим начина, по който се избират ръководителите на регулаторите.
Това, което предстои, е отново пълновластие на главния прокурор, което означава, че най-силната фигура в държавата не е президента, не е премиера, не е някоя от партиите, не е някой политически лидер, а главният прокурор, който има власт над всеки един от нас.
Още: Полина Паунова за Кирил Петков: Инфантилизмът е простим до едно положение
Още: Георги Кадиев: Нищо не е научено от 2013 г.
Още: Наталия Киселова се разсърди за служебните кабинети на Радев: Конституционните съдии са смешни
Защо им е важна прокуратурата? Имате произволна община и обществена поръчка, идва кмета и казва: “Ти си наша фирма, сложи едни 5 млн. отгоре и половината сума ще я отклоним през наши фирми.” Фирмата, която трябва да извърши това се притеснява и казва, че могат да ги съдят след това. Отговорът на кмета е “спокойно, прокуратурата е наша”. Какво прави прокуратурата? Или не повдига обвинение, или повдига такова обвинение, което ще падне в съда. И в двата случая далаверата минава.
Ще станем по-решителни, няма да се откажем, ще продължим по същия начин. Ако някой си мисли, че ще ни откаже, че това ще повлияе - нищо подобно. ПП-ДБ е единствената политическа сила, която истински драпа тези неща да се случат и ще продължаваме да го правим и да полагаме тези усилия.
Ивайло Мирчев, Фейсбук