Илиян Василев към критиците: Не е ясно как частичният Шенген е по-лош от оставането ни извън Шенген

02 януари 2024, 21:12 часа • 3471 | прочитания

Колкото и време да си прекарал по дипломатически постове и на високи политически постове си оставаш партиен кадър, ограничен и в теоретичната подготовка и в разбирането за процесите в света. Съжалявам да го кажа, но ако Румен Радев си мисли, че Меглена Плугчиева е професионалист в дипломацията и международните отношения много се лъже. И не може да навакса с партийна страст. Това написа на профила си във Facebook Илиян Василев.

Още: "Я къш, бе": Полина Паунова към Хамид Хамид заради председателката на ЦИК Камелия Нейкова

Още: Илиян Василев: Пеевски използва прокуратурата като инструмент за заглушаване на всякакъв опит за правна ревизия

Още: Илиян Василев: Заради "Газпром" и "Лукойл ГЕРБ и ДПС искат да свалят правителството

„Всъщност те и послание нямат – трябвало да отстояваме националните интереси, но признават, че австрийците поставяли условия и ветото било реално. Не стана точно ясно как точно частичния Шенген е по-лош от оставането ни изцяло извън Шенген. Социологията удобно не задава тези въпроси.

Внушенията на Плугчиева не могат да заместят фактите. Да, повечето българи не са доволни. Кой е доволен? Но ако беше малко учила дипломация щеше да научи основния урок - дипломацията е изкуството на възможното.

Още: След тази афера ГЕРБ бе опитомена, а Борисов стана младши съдружник на Пеевски

Още: "Ако Украйна капитулира пред Русия, апетитът на Москва към Европа ще се увеличи": Анализ и сценарии

Още: Плугчиева: През 2024 г. България няма да стане пълноправен член на Шенген

Кое от постигнатото е по-малко от възможното и кой точно - тя ли, Радев ли могат да постигнат повече? Той имаше цялата власт, какво точно направи за да бъде "възможното" повече и това да е измеримо. То е ясно, че я готвят за евродепутат и за някакъв висш пост в новата партия на Радев, но е много далеч от истинския професионализъм. Ще си остане партиен кадър.

Още: Ани Цолова за "сюжети на Оруел" в България: "Свариха ни като жаби"

Още: Ивайло Мирчев: Копейкин се заканва на "антибългарския елит". Скандално е да заплашва с преврат и избиване на хора

Да, могат да вегетират върху неудовлетворението от непълното членство в Шенген, могат да пускат откровени фейкове за някакъв допълнителен ангажимент, но всичко е временно, хората не са идиоти, разбират, че по-добре е врабче в ръката, отколкото орел в небето, още повече, че и врабчето не е било никак лесно да се хване“, написа още Василев.

Още: Василев: Кабинетът ще бъде подложен на синхронизирана атака от БСП, "Възраждане" и Радев

Още: "Тържеството на смеещите се емоджита": Геният на ехидността и ритуалното сбогуване с логиката

Още: "Срещата Тръмп-Зеленски била "върнала истината за войната". Коя истина, г-н президент? Истината на Путин?": Анализ

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес