За първи път от 9 години! България записа историческа победа на международната сцена

27 октомври 2024, 11:24 часа • 867 прочитания

Женският ни национален отбор по хандбал постигна първа победа на международната сцена след 9 години. "Лъвиците" победиха представителките на Люксембург с 33:21 във втория мач от първата фаза на квалификациите за Световното първенство през 2025 г. Последният ни успех датираше от 2015 г. - срещу Фарьорските острови в Габрово в квалификациите за Евро 2016.

България победи убедително Люксембург

С убедителната си победа България се изравни по точки с отбора на Италия, който ден по-рано ни победи с 29:21. Утре и домакините ще срещнат Люксембург, а победата ще им гарантира първото място в групата. Само то дава билет за участие във втората фаза на квалификациите.

България влезе в срещата убедително и още до 11-ата минута си осигури комфортен аванс от 8:3. До почивката разликата се качи на 6 гола – 16:10. Поли Генчева отбеляза 7 попадения още през първата част. През вторите 30 минути отборът ни продължи да доминира и систематично увеличаваше преднината си, която до края достигна 12 гола за 33:21. Мелина Спасова вкара 6 гола през втората част и завърши срещата с общо 9 на сметката си. Поли Генчева беше топ реализатор за българския тим с общо 12 попадения.

ОЩЕ: Историческо: Българин е първият с над 200 гола в Световната купа по хандбал