Войната в щангите приключи с ръкостискане пред Весела Лечева

07 март 2023, 14:24 часа • 1352 | прочитания

Избраният за президент на федерацията по вдигане на тежести Ариф Маджид и Неделчо Колев, който изпълнява тази длъжност в момента, си стиснаха ръцете в кабинета на министъра на младежта и спорта Весела Лечева, съобщиха от спортното ведомство.

Още: Един диамант повече! Златно момиче стана майка! (СНИМКА)

Още: Историческо! Йоана Илиева е в Топ 3 на света

Маджид бе избран да оглави федерацията на общо събрание на 28 май 2021 г. Той обаче така и не встъпи в длъжност заради оспорване в съда. То беше от страна на сина на Неделчо Колев – Милан. Милан Колев е изтеглил своя иск и Ариф Маджид очаква да бъде вписан скоро като президент на федерацията, стана ясно по време на срещата.

Пред Весела Лечева двамата гарантираха, че ще работят като екип. Маджид ще поеме оперативните функции, а Колев ще бъде почетен президент.

Весела Лечева, Ариф Маджид и Неделчо Колев

Още: Световен триумф за историята в зала и дебютни шампионати на шосе в България: "Бегачите" през март 2025 г. (ОБЗОР)

Още: Стефка Костадинова с важно изявление за сагата с БОК

„Войната в щангите се отразява най-вече на състезателите. Важно е те да имат спокойствие и да се подготвят за предстоящите важни състезания, които за мъжете и жените са и олимпийски квалификации за Париж 2024“, каза министър Лечева по време на срещата.

Неделчо Колев увери министър Весела Лечева, че ще предаде на своя наследник оперативната работа, така че да няма забавяне в подготовката на националните състезатели. Най-важното предстоящо състезание е европейското първенство в Армения.

ОЩЕ: Осъдиха Карлос Насар на 7 месеца условно

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес