Председателят на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова даде своето мнение за родното представяне на Олимпийските игри в Париж. Великата ни лекоатлетка коментира темата с натурализираните състезатели. Според нея страната ни "може би е станала по-привлекателна" за елитни спортисти.
Още: Изоставен от всички: Заради кого Карлос Насар отказа главозамайващите оферти от Катар и Бахрейн?
Още: Карлос Насар си спомни за починалия треньор: Той никога няма да умре в моето сърце!
Стефка Костадинова постави отлична оценка на българските олимпийци
"Оценката ми за българското представяне на Олимпиадата в Париж не може да е друга, освен отлична. Дори ако може, повече от отлична. Българският спорт доказа, че има място на световната сцена, където е бил и надявам се, ще бъде. Спечелихме медали срещу държави, които ни превъзхождат във всичко. Смело мога да заявя, че и на тази олимпиада нямаше един "турист" в делегацията ни", заяви Костадинова пред "24 часа".
ОЩЕ: "Лимитът е доста далеч": Шампионът Карлос Насар се завърна в България (ВИДЕО)
Още: Признание! Валентина Георгиева води в класацията за Гимнастичка №1 на Европа (ГЛАСУВАЙТЕ ТУК)
Още: Заради болест: Провали се мач за световна титла по бокс
"С какво е небългарин например един Семен Новиков?"
"Натурализацията е световен феномен. Особено в някои спортове като борба, бокс, художествена гимнастика. С какво е небългарин например един Семен Новиков? Или Магомед Рамазанов? Кимия? Хавиер? Напротив, трябва да поздравим тези ръководители на федерации и техните спонсори, че са успели да привлекат такива таланти. Като минат 100 години, ще се погледнат аналите и там ще пише - БЪЛГАРИЯ. Не Куба или Иран. А България", смята тя.
България е станала по-привлекателна
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Хелмут Марко: Никола Цолов е нашият фаворит за титлата във Формула 3
Още: Исторически резултат за България! Щафетата остана на крачка от Топ 10 на Световното по биатлон
"Преди съжалявахме, че наши спортисти отиват да се състезават за други държави. Сега пък ни е неудобно, че чужденци идват да печелят медали за България. Вече сме XXI век. Може би това, че в България идват класни спортисти като Семен Новиков, Магомед Рамазанов, Кимия Ализаде и другите, означава, че малко сме станали по-развити, по-привлекателни за другите", легендарната лекоатлетка.