Руснаците разгромиха Норвегия на хокей

18 февруари 2014, 17:08 часа • 15819 прочитания

Отборът на Русия се класира за четвъртфиналите на мъжкия хокеен турнир на Олимпийските игри в Сочи, след като победи Норвегия с 4:0 в квалификационния мач.

Руснаците се представят доста неубедително от началото на надпреварата, като не успяха да вкарат гол на Словакия в последния си мач от група А, а днес не успяха да се разпишат и в първата третина срещу Норвегия. Все пак домакините се мобилизираха през втората част и с голове на Александър Радулов и Иля Ковалчук си осигуриха комфортна преднина. В последните две минути норвежците заиграха без вратар в отчаян опит да потърсят изравняване и руснаците се възползваха от това, като Радулов и Алексей Терешенко оформиха крайното 4:0. По този начин Сборная си осигури място на четвъртфиналите на турнира, където ще срещне тима на Финландия.