Париж 2024: Програма на българите на Олимпийските игри днес - 9 август

09 август 2024, 05:00 часа • 14249 прочитания

Олимпийските игри в Париж 2024 навлизат в заключителната си фаза. На 9 август (петък) България ще бъде представена от цели десет състезатели в четири спорта. Магомед Рамазанов излиза в битка за златото, а Боряна Калейн и Карлос Насар са готови за олимпийски подвизи.

Рамазанов в решаваща схватка за олимпийско злато

След доброто си представяне до момента и подвига в полуфиналите Рамазанов ще се бори за златото в категория до 86 килограма на свободната борба. Негов съперник ще е иранецът Хасан Язданичарати. Схватката ще стартира след 20:30 часа, а ако всичко върви по програма - би трябвало да започне в 21:30.

Карлос Насар

Дами и господа, Карлос Насар!

Българската звезда Карлос Насар е в Париж само с една цел - титла. В 16:00 часа "Херкулес-ът" от Червен бряг ще даде начало на изкачването към Олимп. В последните месеци нашият състезател неофициално чупеше рекорд след рекорд. Време е да затвърди постигнатото.

Боряна Калейн ще играе с две сърца

Боряна Калейн се класира на трето място в квалификациите на турнира по художествена гимнастика и си осигури "виза" за финала. Нейната сънародничка - Стилияна Николова, за съжаление, остана на 11-а позиция. Така Калейн ще се подвизава и за двете в решаващия ден.

Програма на българското участие в петък (09.08):

11:00 часа -  Ансамбъл по художествена гимнастика, квалификация

12:28 часа - Биляна Дудова - Сара Линдборг (Швеция), Борба (62 килограма), осминафинал

14:00 часа - Тодор Михалев, Модерен петобой, полуфинали

15:30 часа - Боряна Калейн, Художествена гимнастика, финал в многобоя

16:00 часа -  Карлос Насар, Вдигане на тежести, категория до 89 килограма

След 20:30 часа -  Магомед Рамазанов - Хасан Язданичарати (Иран), Борба свободен стил (86 кг.), финал.

*Часовете могат да търпят промени!

ОЩЕ: Ден за историята! България спечели 4 медала и гарантира пети от Олимпийските игри в Париж (ОБЗОР)