Париж 2024: Програма на българите на Олимпийските игри днес - 30 юли

30 юли 2024, 06:00 часа • 5663 прочитания

Четвъртият ден от Олимпийските игри в Париж 2024 е с участието на осем българи в четири спорта. Сестрите Габриела и Стефани Стоеви и Калояна Налбантова ще изиграят последните си мачове в надпреварите по бадминтон, Десислава Ангелова и Кристиан Василев ще се състезават в гребането, Петър Мицин и Любомир Епитропов ще представят България в плуването, а Станимира Петрова ще се боксира на 1/16-финал.

Сестри Стоеви ще търсят победа, която да ги класира за елиминационната фаза. Най-младата бадминтонистка Налбантова пък ще трупа нов ценен опит в индивидуалната надпревара, след като в първата среща загуби от първата в света. Гребците Ангелова и Василев ще искат да прескочат 1/4-финалите в своите надпревари.

Петър Мицин ще търси реванш след разочароващия старт на 400 м св. стил, като сега се впуска в надпреварата на 200 м бътерфлай. Европейският шампион Любомир Епитропов пък дебютира на олимпийската сцена с дисциплината 200 м бруст. А Станимира Петрова ще се надява на победен старт към атаката на олимпийските медали.