Нови мерки и забрани за спортни събития в България заради коронавируса

12 март 2020, 10:22 часа • 4505 | прочитания

Съгласно заповед № РД-09-205/11.03.2020 г. на спортния министър Красен Кралев, в областите в България с потвърдени случаи на коронавирус се спира провеждането на спортни събития на закрито.

Още: Огромна трагедия: Голяма надежда в ските почина по време на тренировка

Още: "Пресича неправилно, затова го предупредих да внимава": Плувецът Антъни Иванов за спора с Георги Аврамчев

Само по изключение може да има такива събития - ако не могат съответните събития да бъдат отложени или препланирани. Тогава те ще се провеждат без публика.

Всички спортни мероприятия на открито се провеждат без публика. Забранява се провеждането на спортни мероприятия, в които участват деца.

Там, където още няма официално потвърдени случаи на коронавирус, провеждането на спортни мероприятия на закрито и открито трябва да бъде ограничено до присъствието на 250 души, като се осигури минимално разстояние 1 (един) метър между присъстващите или присъстващите да бъдат поставени през едно свободно седящо място. Трябва да се дезинфектират местата за провеждане на спортни мероприятия на закрито преди и след мероприятието. При международни спортни мероприятия участници от страни, определени като рискови, задължително трябва да са преминали 14-дневна изолация на територията на България под лекарско наблюдение.

Още: Първият българин в историята, който печели световна титла на родна земя

Още: Академично развитие: Скоро Кобрата може да стане "д-р Кубрат Пулев"

Още: "НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 12 март"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес