Наша шахматна кралица диша във врата на лидерките на Европейското по ускорен шахмат

13 януари 2024, 22:59 часа • 6738 | прочитания

Една от българските шахматните кралици Белослава Кръстева е на половин точка от водачките в класирането след първия ден на Европейското първенство по ускорен шахмат за жени в Монте Карло. 20-годишната ни представителка е най-напред от родните състезателки с 4 пункта от 5 изиграни кръга.

Още: "Пуснете ни със знамето и химна, нямаме ли родина?": Руска гимнастичка скочи на Международната федерация по гимнастика

Още: Щангистите ни с исторически успех в Европа - България е №1 по медали от отделните движения!

Представянето на Белослава Кръстева

Тя допусна единственото си поражение във втория кръг, в който отстъпи на лидерката Нино Бациашвили от Грузия. В другите си партии Кръстева постигна важни победи. Най-впечатляващата бе над италианката Олга Зимина (номер 15 в стартовия списък) в петия кръг. Белослава разделя местата от пето до 15-о, като по допълнителни показатели засега е 12-а.

ОЩЕ: Българките останаха на косъм от топ 5 на Европейското по блиц, Стефанова - най-напред

Антоанета Стефанова

Още: В САЩ, Русия и Иран се чудят на Станка Златева: "Гони олимпийски шампиони заради личностна война с Ганчев"

Още: Мартин Проданов, който разклати 46-годишен рекорд в леката атлетика

Представянето на Антоанета Стефанова, Нургюл Салимова и Виктория Радева

С по 3,5 точки Антоанета Стефанова и Нургюл Салимова се намират съответно на 19-а и 20-а позиция. И двете записаха по две победи и три ремита днес. Виктория Радева, която тръгна с два успеха в първите две партии, засега е с 2,5 точки на 55-о място.

Кои са лидерките

В класирането Бациашвили и още три други шахматистки - Сарасадат Хадемалшариех от Испания, Юлия Осмак от Украйна и Александра Костенюк от Швейцария, разделят първото място с по 4,5 точки. Европейското първенство по ускорен шахмат завършва в неделя, когато шахматистките ще изиграят заключителните шест кръга от турнира.

ОЩЕ: Прекрасно: Антоанета Стефанова завърши в топ 10 на Световното по блиц шахмат!

Още: Карлос Насар разкри защо не е атакувал и последния световен рекорд при 96-килограмовите

Още: Карлос Насар: Режимът "Хищник" е чувството, което изпитвам, когато стъпя на състезание

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Джем Юмеров
Джем Юмеров Отговорен редактор
Новините днес