Медал за България от Световното първенство по аеробика!

30 септември 2024, 12:05 часа • 278 прочитания

България има своя медал от Световното първенство по спортна аеробика за мъже и за жени в Пезаро, Италия! Триото в състав Антонио Папазов, Тихомир Баротев и Борислава Иванова спечелиха бронзовото отличие в категория тройки. За изпълнението си на финала те получиха оценка от 20.538 точки, като пред тях останаха само Китай с 20.550 точки и Франция - 20.547.

Бронз за България от световната сцена!

Баротев и Папазов се завърнаха на голямата сцена след едногодишно прекъсване. Те изиграха оригиналното си съчетанието с емоция и прецизност, донесла им най-висока оценка за артистичност в тези финали. Освен медала, триото осигури и квота за България за Световните игри през 2025 година, които ще се проведат в Китай.

В индивидуалната надпревара при жените Борислава Иванова завърши на 6-та позиция с 19.750 точки, а шампионка стана японката Китадзуме Рири с 21.450 точки. На смесени двойки Иванова и Христо Манолов не успяха да се класират сред финалистите, след като заеха 10-то място в пресявките с 19.600 точки. Манолов не успя да премине отвъд квалификацията в индивидуалната надпревара при мъжете. Той остана 16-ти с 19.450 точки в конкуренцията на 38 състезатели.

ОЩЕ: Българските грации завоюваха 4 медала от Балканиадата по художествена гимнастика