Кубрат Пулев смаза Райдъл Букър пред десетки хиляди във Фресно!

10 ноември 2019, 07:00 часа • 19488 | прочитания

Кубрат Пулев запази статута си на претендент №1 за световната титла на IBF, след като при завръщането си на боксовия ринг беше безкомпромисен и прегази американеца Райдъл Букър пред десетки хиляди зрители във Фресно, САЩ.

Още: Олимпиецът, за чиято глава ФБР дава 10 милиона долара

Още: Карлос Насар реши дали ще участва на Европейското първенство по вдигане на тежести

Най-добрият ни представител при професионалистите нямаше никакви проблеми с бившия затворник, но въпреки това не съумя да намери път към нокаута и трябваше да се задоволи с победа след единодушно съдийско решение (99:91, 98:92, 98:92). Въпреки това Кобрата изигра впечатляващ двубой, в който показа сериозно разнообразие и подобрена техника при нетолкова удобни му удари с дясна ръка. 

Единственият по-колеблив рунд за Пулев беше първият, в който предприе по защитна тактика и опознаваше съперника си. Оттам насетне той прегази своя опонент и не му остави никакви шансове, отстрелвайки го с общо 690 удара - по 69 средно на рунд (подробна статистика за превъзходството на Кубрат Пулев четете в SportLive.bg). 

Това беше победа №28 в кариерата на Кобрата на професионалния ринг, както и 10-а срещу американски представител. Подробности от битката Кубрат Пулев - Райдъл Букър четете в SportLive.bg

Още: "Щеше да се самоубие, ако беше останал в Ред Бул"

Още: Трагедия в семейството на Юсейн Болт: "Неговият пример вдъхновява света"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Росита Илкова
Росита Илкова Отговорен редактор
Новините днес