Кирил Милов не успя да помръдне гигант и отстъпи в първата си схватка в Париж 2024

05 август 2024, 17:19 часа • 2081 прочитания

Кирил Милов стартира със загуба дебюта си на олимпийски игри в категорията до 130 килограма в класическия стил. Българинът отстъпи пред далеч по-тежкия Ясмани Фернандес (Чили) на Игрите в Париж 2024. Нашият представител обаче има шанс да се бори за бронзовия медал посредством репешажи, ако чилиецът продължи до финал.

Как се разви първата среща на Кирил Милов в Париж?

Ключов бе моментът в първата част, когато Фернандес бе поставен в "партер" и получи предупреждение за неактивност, заради което българинът грабна една точка. Логично обаче при вторите 3 минути Милов бе наказан с пункт и трябваше да е в "партер", въпреки че се стремеше да демонстрира активност.

ОЩЕ: Станимира Петрова: Явно трябва да се примиря, но няма! Ще си почина и продължавам (ВИДЕО)

Кирил Милов

Надежда за Кирил има!

Така резултатът се изравни. При 1:1 обаче получилият последната точка е победител. Така Ясмани Фернандес надделя срещу Кирил Милов. Българинът изпитваше затруднения да помръдне по-тежкия и опитен свой съперник, което се оказа решаващо за изхода на мача. Нашият състезател все пак може да се бори за бронзовото отличие, ако днешният му съперник стигне финал и го изтегли на репешаж.

ОЩЕ: Станимира Петрова пред Actualno.com: За Париж 2024 и бъдещите си спортни планове