Калояна Налбантова взе първа победа на Игрите в Париж

30 юли 2024, 15:59 часа • 1064 прочитания

Младата надежда на България в бадминтона Калояна Налбантова постигна първата си победа на Олимпийските игри в Париж. 18-годишната състезателка се наложи с 2:0 гейма (21:18, 21:18) над представителката на домакините Сюфей Ки.

Налбантова се представи отлично

В първия гейм Калояна Налбантова започна по-предпазливо и позволи на французойката да поведе в резултата. Ки водеше почти през цялата част, но в заключителния ѝ етап българката показа страхотна игра и успя да вземе гейма с резултат 21:18.

Калояна Налбантова

Българката не остави шансове на съперничката си

Вторият гейм бе доста по-равностоен. Двете състезателки си разменяха точки и се стигна до 8:8. След това обаче 18-годишната ни бадминтонистка отново настъпи газта и поведе с три точки за 11:8. Налбантова продължи да държи съперничката си на няколко пункта разстояние и в крайна сметка спечели частта с 21:18, а по този начин и мача.

В първия си мач на Игрите в Париж Налбантова отстъпи пред световната №1 Си Ан от Южна Корея.