Калояна Налбантова спечели бронз от международен турнир в Белгия

14 септември 2024, 00:15 часа • 1589 прочитания

Младата надежда на българския бадминтон Калояна Налбантова успя да завоюва бронзов медал от Международния турнир от сериите "International Challenge" в Льовен (Белгия). Българката, която бе поставена под номер 3, не успя да прескочи 1/4-финалите след загуба от Анмол Харб (Индия).

Бронз за Калояна Налбантова в Льовен

В оспорван мач Налбантова отстъпи на квалификантката с 13:21, 26:24, 19:21 за час и 16 минути на корта. Първият гейм бе спечелен по категоричен начин от Харб, но във втората част българката показа характер и се измъкна от много трудна ситуация.

Калояна Налбантова

В третата част двете играха много равностойно, но все пак Харб измъкна победата с 21:19. Така Налбантова приключи участието си с три победи и бронзов медал. Припомняме, че тя участва и на Олимпийските игри в Париж това лято, а освен това е европейска шампионка за девойки.

ОЩЕ: Париж 2024 роди "световна звезда" и нейното име е Калояна Налбантова