Историята е пренаписана! Михаин Лопес е първият с пет поредни олимпийски титли в една дисциплина

06 август 2024, 23:00 часа • 2856 прочитания

Великият Михаин Лопес пренаписа историята! 41-годишният кубинец стана първият спортист с пет поредни олимпийски титли в една дисциплина. Живата легенда на борбата спечели с 6:0 срещу чилиеца Ясмани Акоста във финала в категория до 130 кг класически стил на Игрите в Париж.

Паметен момент в историята на борбата!

След схватката Лопес събу своите обувките и ги остави в средата на тепиха, обявявайки пред пълната зала, че се оттегля от спорта. Опитният състезател взе преднина от 3:0 при партера в първата част и във втората дублира аванса си за крайното 6:0 срещу добрия си приятел Акоста.

ОЩЕ: Окончателно: Айк Мнацаканян приключи участието си на Игрите в Париж 2024

Михаин Лопес

Финалистите до 130 кг са добри приятели

Чилийският национал, който по-рано в турнира победи българина Кирил Милов, е роден в Куба и Лопес е единствената причина той да не представя страната на големи спортни форуми. Припомняме, че българинът стигна до репешажи, където започна мощно, но 130-килограмов исполин го отказа от медал в Париж (подробности четете в линка).