Габи Петрова не стигна до олимпийски финал в Париж след интересен казус

02 август 2024, 20:25 часа • 3320 прочитания

Габриела Петрова не успя да се класира за олимпийски финал на троен скок на турнира по лека атлетика в Париж 2024. Българката постигна 13.77 метра, което й отреди 20-ата позиция в крайното класиране от 30 състезателки. При втория си опит нашата представителка направи хубав скок, но той бе отчетен като фал.

Фал лиши Габи Петрова от олимпийски финал

Участващата за трети път на олимпийски игри Петрова започна плахо за стандартите си - с 13.77 метра. След това тя със сигурност постигна резултат над 14 метра, който по всяка вероятност щеше да ѝ осигури място сред топ 12 и съответно във финала. Съдиите обаче отсъдиха фал. Българката поиска да разгледа скока си на видеоповторение, но не получи тази възможност.

ОЩЕ: Светлана Каменова стартира с победа в Париж, ще играе с противоречива боксьорка

Габриела Петрова

Българката остана далеч от топ 12

В последния си трети скок от пресявките европейската вицешампионка в зала от Прага 2015 се приземи на 13.67 метра, което не беше достатъчно за продължаване в борбата за отличията. На "щастливото" 12-о място в таблицата финишира Йонис Гийоми от Франция с 14,05 метра. Финалът е утре от 21:20 часа.

ОЩЕ: След отпадането в Париж: Мирела Демирева обмисля край на спортната си кариера