Две българки отново над всички: Злато и сребро за България от Световното по летен биатлон! (ВИДЕО)

25 август 2024, 15:42 часа • 1913 прочитания

Двоен триумф за България при девойките на Световното първенство по летен биатлон в Отепаа, Естония: Валентина Димитрова и Лора Христова успяха да спечелят злато и сребро в преследването на 7,5 км, за да добавят нови два медала към колекцията си от шампионата.

България спечели и трите световни титли при девойките в летния биатлон

Христова и Димитрова спечелиха по една световна титла в предходните два старта, а днес успяха заедно да се качат на почетната стълбичка. Денят бе много ветровит, което затрудни стрелбата, но момичетата отново показаха, че са недостижими бегово за връстничките си.

Валентина Димитрова

Така България успя да спечели всички световни титли при девойките на първенството - в суперспринта, в спринта и в преследването. През миналото лято пък Лора Христова успя да спечели световните титли и в трите дисциплини.

В преследването при младежите най-предно място зае Константин Василев - 12-ти, с изоставане на 1:09 мин. от победителя. Другото българско участие на шампионата е на Милена Тодорова при жените.

Още спортни новини четете в Actualno.com!