Стилияна Николова спечели златен и сребърен медал в първите два финала на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в София. Българката се представи отлично на топка и обръч, като завърши съответно първа и втора.
Още: Олимпиецът, за чиято глава ФБР дава 10 милиона долара
Още: Карлос Насар реши дали ще участва на Европейското първенство по вдигане на тежести
Николова бе блестяща днес
Николова изигра много силно съчетанието си с топка и не остави никакви шансове на конкуренцията. Грацията на България спечели златния медал с рекордно високата оценка от 36,950. На обръч родната гимнастичка получи оценка от 34,950 и се нареди втора след представителката на Израел Дария Атаманов, която грабна златото с 35,550.
Златен медал за Стилияна Николова във финала на топка на Световната купа в София! Осма позиция за Боряна Калейн!...
Още: "Щеше да се самоубие, ако беше останал в Ред Бул"
Още: Трагедия в семейството на Юсейн Болт: "Неговият пример вдъхновява света"
Posted by Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница on Sunday, April 14, 2024
Боряна Калейн допусна грешки
Другата българска гимнастичка в индивидуалните надпревари Боряна Калейн обаче не се представи на обичайното високо ниво. Тя допусна грешки на топка и обръч и остана на осма позиция на двата уреда в първите финали за деня. Вчера Калейн триумфира с титлата в многобоя.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Един диамант повече! Златно момиче стана майка! (СНИМКА)
Вчера пък ансамбълът на България взе бронзов медал от Световната купа.