Ансамбълът с второ злато на Световната купа

4452

Ансамбълът ни по художествената гимнастика спечели втори златен медал на турнира от Световната купа в азербайджанската столица Баку.

След първото място във финала на пет обръча, възпитаничките на Весела Димитрова триумфираха и в съчетанията с три топки и две въжета.

Отборът ни в състав Симона Дянкова (капитан), Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова отново получи най-висока оценка от съдиите – 19.050, и така по безапелационен начин окупира първото място на почетната стълбичка. Така грациите ни завършиха участието си в Баку с три медала – два златни и един сребърен от многобоя.

В челната тройка във финала с три топки и две въжета попаднаха още ансамблите на Япония и Украйна, които получиха оценки от 18.000 точки. Заради по-високата си си оценка за изпълнение обаче, японките взеха среброто, предаде БГНЕС.

В същото време гимнастичките ни Боряна Калейн и Катрин Тасева спечелиха сребърни медали.

Катрин Тасева спечели бронз на обръч в Пезаро

Българската гимнастичка Катрин Тасева спечели бронзов медал за съчетанието си с обръч на Световната купа в Пезаро. Това съобщиха от Бъл...

Боряна Калейн спечели сребърен медал за съчетанието си с бухалки. Гимнастичката ни получи оценка от 17.800 и така донесе първи медал за България от финалите на отделните уреди. Най-висока оценка за съчетанието с бухалки получи украинката Влада Николченко. Бронзовият медал спечели Мария Сергеева от Русия със 17.700, предаде Фокус.

Катрин Тасева донесе втори медал за България от последния ден на Световната купа по художествена гимнастика със съчетанието си на лента. Тя получи оценка от 16.400 точки. Златният медал спечели рускинята Мария Сергеева с 16.800 точки, а бронзовото отличие- украинката Влада Николченко с 16.050 точки.