Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели втора титла за страната ни от Световната купа, която се провежда в София. Родните състезателки триумфираха тази вечер в многобоя. По-рано Стилияна Николова стана шампионка в многобоя при жените. Дебютантката Ева Брезалиева пък завърши на шеста позиция.
Още: Мир в БОК! Лечева и Костадинова рамо до рамо: Разбрахме се! (ВИДЕО)
Още: „60-годишна девойка“: Антъни Иванов отвърна на шефа на БФПС и качи загадъчно съобщение
Днес Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова събраха общо 65.200 точки. Вчера българките получиха 32.500 точки за съчетанието си с пет обръча, а днес имат 32.700 на три ленти и две топки. Тимът, воден от Весела Димитрова, Михаела Маевска и Ясена Стойнева се изкачи от третото място, което заемаше вчера до първото в крайното класиране.
По този начин българките се класират и за двата финала утре. На второ място се класира Израел с 63.350 точки, а на трето е Франция с 63.250 точки.
Световната купа в София завършва с неделя с финалите при жените и при ансамблите, които започват в 13:00 часа.
Още: Стефка Костадинова предложи споразумение за БОК в 4 точки, Лечева не знае за такава декларация
Още: "Обещавам да ти нося цветя на гроба": Сигнал срещу Антъни Иванов в прокуратурата
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Олимпийският шампион на България, който наследи 500 млн. долара от американски милиардер
Още: Ганчев направил самоотвод, защото всичко било "под строй, притиснато и репресирано"