Най-младата бадминтонистка на Олимпийските игри в Париж - Калояна Налбантова, загуби дебютната си среща на турнира на сингъл по бадминтон. 18-годишната българка отстъпи на световната номер 1 Си Ан от Южна Корея в два гейма - 15:21, 11:21.
Още: Голяма радост: Синът на Ивет Лалова проходи (ВИДЕО)
Още: Огромна трагедия: Боксьор колабира на ринга, лекарите не успяха да го спасят
Калояна Налбантова загуби от първата в света Си Ан
Налбантова опита да се противопостави на лидерката в световната ранглиста, но класата на южнокорейката си каза думата в мача. Си Ан категорично надделя в срещата, стартирайки с победа участието си в турнира. Тя е считана за фаворит за олимпийското злато.
ОЩЕ: Олимпийски дебют на 18: Калояна Налбантова сбъдва мечтата си в Париж
Още: Весела Лечева с остър коментар за случващото се в БОК
Още: Златен триумф за Стилияна Николова пред родна публика! Сребърен медал за Дара Стоянова
Кога е следващият мач на Налбантова в Париж 2024?
Калояна пък натрупа ценен опит срещу най-добрата бадминтонистка в света. Родената в Първомай състезателка ще изиграе още един мач в група А на олимпийския турнир - срещу французойката Сюефей Ки. Срещата ще се изиграе на 30 юли от 15:00 часа българско време.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Прекрасно! Калояна Налбантова е номер 1 в Европа! (ВИДЕО)
Следете българското участие на Олимпийските игри в Actualno.com!