Днес, 20 октомври Вокално-инструментална група „Еделвайс” към читалище „Пробуда 1961“ гр. Кюстендил ще вземе участие в Международния фестивал на старата градска песен в гр. Крива паланка, Р. Македония.
Още: На Велики Четвъртък великденски яйца грейнаха в парка на Кюстендил
Фестивалът се провежда за трети път и е част от културните празници на града.
Кюстендилската група ще гостува по покана на Община Крива Паланка, Центъра за култура и Група „Разпеяни Паланчани“, предаде за кореспондент на Actualno.com от града, Д. Цветков - ръководител на състава.
От началото на годината до сега, изпълнителите от „Еделвайс“ участваха в различни конкурси и фестивали в страната и чужбина, където спечелиха овациите на публиката и множество престижни награди.
Още: Кюстендил с мисия за Великден - "Подай ръка, дари надежда за Янис!"
Още: Кметът на Кюстендил се срещна със земеделците
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кюстендил обявява частично бедствено положение, чака компенсации
Още: С панихида почетоха загиналите от бомбардировките над Кюстендил
Още: Нови членове се вляха в патриотична организация в Кюстендил
Още: Започна санирането на нови 23 блока в Кюстендил
Ръководител на състава е известният кюстендилски музикант Димитър Цветков с корепетитор Жана Райнова и солисти Мария Добрева, Любен Иванов и Николай Кисяков.