Тръмп прави бомбастични изказвания, но постига това, което иска. Това каза в предаването “Студио Actualno“ експертът по финансово разузнаване, юрист, редактор в сайта “Консерваторъ“ и заместник-председател на партия “България може“ Теодор Димокенчев: “При Тръмп го има момента, че той владее медиите по един особен своеобразен начин. Той обича да прави бомбастични изказвания и той винаги действа от позицията на предприемач, който иска да се договаря. Започва с една много крайна позиция, с идеята да вземе максимално това, което първоначално е заявил, въпреки че, нали, винаги дърпа назад нещата.
И ако се загледаме в нещата, които се случиха откакто той е президент, той не купи Гренландия, не я окупира, в крайна сметка митата срещу Канада и Мексико, след като той получи отстъпки от тях бяха изтеглени в някаква степен.
Още: С магаретата напред: Русия се радва на шизофренната дипломация на Тръмп за Украйна (ОБЗОР - ВИДЕО)
Той винаги действа по този начин и в първия мандат действаше по същия начин, което показва, че способността на политиците от останалия свят да се адаптират към него е никаква. Защото той така действаше, пак действа по този начин, но произвежда същия ефект, че скандализира хората, получава това, което иска, или близо до него.
Всяка седмица - скандал
И има един медиен цикъл, който е седмица за седмица да се говори за новия скандал, нещо, което е казал Доналд Тръмп. А той си следва целеустремено политиката. Всъщност останалите политици нямат отговор на това поведение и то продължава да е суперефективно за самия Тръмп.
Още: В клопката на Тръмп? Европа готви невиждан като стойност оръжеен пакет за Украйна
Първо, нищо противоконституционно няма в позицията на Илон Мъск (начело на нов департамент за оптимизация на американската администрация - DOGE). Това е революцията, която трябваше да се случи отдавна в САЩ и всъщност е демонтаж на режима, установен още от Рузвелт. Тъй като Рузвелт, по време на голямата депресия, всъщност измисля съвременния държавен апарат на САЩ.
И от 40-те години, когато той вече не е президент, досега, този апарат само расте. Това е една свръхбюрократизирана машина, която вече всъщност не може да върши работа в една степен. Така че това е една очаквана революция. Това е една революция, която отговаря и на историческите цикли, които много социални учени наблюдават. Осемдесетина години, след които има вътрешна революция.“
В отговор на въпрос за уволните и после върнати на работа ядрени експерти в САЩ, Теодор Димокенчев отговори: "Когато правиш големи реформи, винаги има и сакатлъци" - Още: Ядрена каша заради Тръмп и Мъск: Последствията от безумието им тепърва ще се проявяват
Какво каза анализаторът за готовността на България да приеме еврото и за бъдещия бюджет за тази година, ще научите от видеоматериала.