Пенсии и великденски добавки за предизборна употреба: Говори финансистът Владимир Сиркаров (ВИДЕО)

16 април 2024, 19:20 часа • 14102 | прочитания

"Този фискален резерв трябва да е в по-големи размери, тъй като сегашните минимални ставки са заложени преди години при различни параметри. Хубаво е да има повече пари, най-малкото защото сме в паричен съвет към еврото и е добре да има буфери".

Още: Бойко Кръстанов на Великден: Бъдете по-смирени и прощавайте (ВИДЕО)

Още: Делян Пеевски - гравитационният център на българската политика (ВИДЕО)

Това заяви в предаването “Студио Actualno” финансистът Владимир Сиркаров по повод критиките по адрес на Асен Василев и цялостната финансова политика по време на кабинета на "Продължаваме промяната - Демократична България".

Заигравките с бюджета

"Политиците често се заиграват с бюджета като тема, тъй като има теми, към които трябва да подхождаме по-професионално", казва Сиркаров.

Припомняме, че новият служебен финансов министър Людмила Петкова коментира първите разчети за приходите и евентуалните дупки във фискалния резерв, което предизвика реакция от страна на самия Асен Василев - четете ТУК.

Още: Схеми за крадене на пари от пътища: Говори арх. Иван Шишков (ВИДЕО)

Още: Има ли пари за столичните лекари и транспортните служители? Ваня Григорова в Студио Actualno (ВИДЕО)

Още: Как ще се харчат парите на София? Говори зам.-кметът Иван Василев (ВИДЕО)

"Приходите не се повишават така, както беше заложено, което обаче не е толкова изненадващо, особено по линия на косвените данъци и на фона на намаляващата инфлация", отбеляза финансистът.

По думите му няма драма по линия на бюджета, но генерално по отношение на философията на правене на финансовата рамка имаме рискове, заради прекалената социална част и прекалено големите заложени приходи.

Гледайте още в интервюто: Защо политиците обичат да се заиграват с пенсиите и великденските добавки и ще теглим ли нов дълг?

Още: “Сталинистки са методите на Васил Терзиев”: Антон Хекимян за "тоновете" проблеми в София (ВИДЕО)

Още: Любомир Стефанов: ДПС – Доган опитаха да се изкарат мъченици пред камерите (ВИДЕО)

Водещ: Мирослав Димитров

Още: С примери: Лош ли е бюджет 2024? Отговор на финансистите Владимир Сиркаров и Пламен Иванов (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Илиев
Ивайло Илиев Отговорен редактор
Новините днес