След назначаването на служебното правителство възникват много въроси: Ще се захване ли с кризите? Ще се захване с анализ на свършеното от коалиционния кабинет? Какво казва президентът с този състав на правителството? Възможно ли е широко дясно обединение? В Студио Actualno говорим по тези теми с Найден Зеленогорски председател на гражданско сдружение „Достойнството на един народ - ДЕН”
Още: ЕС пред опасност от разпад, ако не отговори разумно на Тръмп: Прогноза на Кузман Илиев (ВИДЕО)
Как оценявате състава на служебното правителство, като почерк на президента?
Не познавам всички, но има хора, които биха свършили работа - Велислав Минеков, Крум Зарков, вероятно има и други, за които не се сещам. Като цяло бих се надявал този служебен кабинет да изпълни основната си роля - да има едни честни и спокойни избори. От тази гледна точка ми се струва пресилено да очакваме още от служебния кабинет. Мисля си, че ако демократичната общност в България направи необходимото, след тези избори би трябвало да има едно сериозно управляващо мнозинство, което да гарантира един по- безпроблемен път. Нови и нови предсрочни избори биха представлявали опасност за парламентарната демокрация в България.
Никола Стоянов е новият служебен министър на икономиката и индустрията, на мястото на Корнелия Нинова, която го уволни като шеф на ВМЗ-Сопот. Реваншизъм ли виждаме тук?
Още: "Тандемът Борисов-Пеевски си остави вратичка за избор на Сарафов за главен прокурор" (ВИДЕО)
Нямам никакви съмнения, че Корнелия Нинова е действала в рамките на своите правомощия и в рамките на мисълта за това българската икономика и правителство да отговорят на тези кризи. Какви са отношенията в дебрите на левицата, аз съм десен политик, не бих се радвал президентът и служебното правителство да тръгнат в тази посока.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Натиск от ДАНС заради разкрития за "Чирен": Говори уволненият одитор на "Булгартрансгаз" (ВИДЕО)
Ще може ли едно дясно обединение да събуди избирателите?
Идеята е да има обединение, което да е трайно десетки години напред, което да гарантира цивилизационния избор на България, прозападния избор. Опасността е след тези избори да се върнем в началото и да имаме нов десети ноември.
Това правителство се справи добре, заслужава си да се поработи за един общ политически проект, който безапелационно ще бъде пръв на изборите.
Още: "След тази коалиция само Радев може да прати Борисов в нокдаун" (ВИДЕО)
Още: Между вътрешната стабилност и глобалната стратегия: Новото начало за САЩ и Доналд Тръмп (ВИДЕО)
Хората очакват да е ясно: Коя е политическата сила или проект, който да отговаря на очакванията ми за бъдещето на България, на очакванията за моето лично бъдеще и бъдещето на децата ми.
Навремето имаше такъв израз: Младите българи гласуват с краката си. Те заминаха на запад, не заминаха на изток т.е. те направиха своя избор.
Трябва лидерите на партиите, които са прозападно ориентирани да си подадат ръка.
Имаме ли култура на коалиране в България? Какво означава финансова децентрализация у нас? Вижте във видеото: