На 10 юни тази година Power Brand организира нов семинар, посветен на търговските марки. Този път той е насочен към характера и идентичността на марката - защо е добре той да бъде изтъкван, какви са ползите от това и как творчеството намира по-добра почва в интернет. За всичко това разговаряме с Жюстин Томс, създател и идеен ръководител на конкурса за най-добър български сайт. Активно се занимава с онлайн маркетинг от 1998 година.
Още: ЕС пред опасност от разпад, ако не отговори разумно на Тръмп: Прогноза на Кузман Илиев (ВИДЕО)
Г-жо Томс, кои са най-големите предизвикателства, пред които се изправят българските марки, когато изграждат идентичност в онлайн пространството?
Предизвикателствата са много. От една страна – фрагментирането на потреблението онлайн, от друга – нуждата от конкретни, натоварени с определени функции присъствия, от трета – все още, за жалост, непознаването, недоверието и дори страха от активно присъствие в Интернет. С уговорката, че това не са предизвикателства, специфични само за България
Какви са първите и най-важни онлайн стъпки за един стартиращ бизнес, за да си гарантира успех в дигиталното пространство?
Още: "Тандемът Борисов-Пеевски си остави вратичка за избор на Сарафов за главен прокурор" (ВИДЕО)
Мисля, че за стартиращите бизнеси е много по-лесно да се ориентират и реализират адекватно присъствието си онлайн, отколкото при такива, които са големи и установени. Разбира се най-важното място, нещото, с което трябва да се започне, е сайтът. След него, в зависимост от спецификата на бизнеса, следва да се изгради стратегия, да се подберат каналите и местата за присъствие, да се определи темпо и адекватност. За някои това ще са социалните мрежи, за други – имейл кампаниите, за трети – някои нишови сайтове с дисплей присъствие.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Натиск от ДАНС заради разкрития за "Чирен": Говори уволненият одитор на "Булгартрансгаз" (ВИДЕО)
Как да превърнем почитателите на една фен страница в консуматори на марката и впоследствие в лоялни клиенти, които да говорят за бранда онлайн?
Изисква се работа и тънки умения за онлайн комуникация. Не бива да сме агресивни, не бива директно да рекламираме. По-добре е да показваме предимства на продуктите си, да разказваме за тях, дори да въвличаме феновете ни да разказват за тях. Процесът не е кратък и изисква последователност, мисъл, грижа.
Маркетинг на съдържанието. Как трябва да пишем, за да сме успешни онлайн?
Още: "След тази коалиция само Радев може да прати Борисов в нокдаун" (ВИДЕО)
Още: Между вътрешната стабилност и глобалната стратегия: Новото начало за САЩ и Доналд Тръмп (ВИДЕО)
О, няма единна рецепта! Но има някои важни правила. На първо място – кратко. Никой днес вече не чете дълги текстове. На второ място – забавно. На трето място – полезно. Останалите правила ще разгледаме в подробности на семинара!
Какви ползи смятате, че ще извлекат участниците в семинара от вашата презентация?
Ще се постарая да ги вдъхновя, да ги мотивирам да погледнат на онлайн присъствието си по-сериозно, да им подхвърля няколко добри идеи и много практически примери. Силно се надявам, че с всичко това реално още на следващия ден ще могат да оптимизират присъствието си в Интернет!
Какво бихте ни посъветвали да променим в http://www.actualno.com/, за да се доближим още повече до читателската аудитория?
Ако поддържате качествено съдържание, адекватно на деня, ще успявате винаги да сте близо до аудиторията си! Желая успех!