Смъртността при пациенти в САЩ, болни от COVID-19, които са били лекувани с "Ремдисивир", е по-висока, отколкото при такива, лекувани с "Ивермектин". Това сочи проучване на Университета в Маями, което е публикувано в Международния журнал по инфекциозни болести.
Още: Археолози откриха подземен лабиринт на инките, потвърждавайки вековен слух
Още: Разплетоха загадка, свързана с древните кенгура
Заключението е направено на база данни за 41 608 болни от COVID-19 пациенти, които са разделени на две групи – такива, лекувани с "Ремдесивир" (40 536) и такива, които са лекувани с "Ивермектин" (1072). В САЩ употребата на "Ивермектин" не е разрешна от Федералната агенция по лекарствата и храните (FDA) и всъщност лечението с препарата зависи от това в кой щат се намира пациента, какви са нормативните правила там, а в доста случаи се налага да се минава през съд.
След като данните са изгладени т.е. взети са предвид фактори като възраст, здравословно състояние преди инфекцията, колко тежко е било състоянието на съответния пациент (дали е било нужно да бъде интубиран или не), излиза, че при употребата на "Ивермектин" смъртността е по-ниска спрямо употребата на "Ремдесивир".
Авторите на проучването обаче подчертават, че е необходимо да се направи двойно сляпо проучване с плацебо, за да се вадят категорични заключения. Такъв тип проучвания обикновено се правят от големи фармацевтични или медицински структури, но отдавна има коментари, че това не се прави, тъй като "Ивермектин" е доста евтино лекарство на западния пазар.
Още: Да доживееш до 124 години - китайка споделя тайните на дълголетието
Още: Как мравките могат да помогнат в проблема със задръстванията
Още: Лекарствата срещу КОВИД - от "Ивермектин" до най-новите: говори проф. Георги Попов
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Лицето на "човека дракон": сензационна реконструкция на древния хоминид