В тежко състояние: Петя има нужда от спешна помощ, за да продължи лечението си

14 април 2025, 11:53 часа • 1071 | прочитания

36-годишната Петя Матева има нужда от помощ, за да продължи своето лечение. Жената страда от рак на гърдата вече трета година. През 2021 г. тя случайно открива малка бучка. След консултация със специалист й е казано, че всичко е наред. В този период с приятеля й започват опити да станат родители и стигат до опции за инвитро. Междувременно продължават с мониторинга на гърдата всеки месец, докато бучката не нараства до 11 см и Петя започва да изпитва болки.

Шанс за оздравяване за Боби, необходими са финансови средства 

Болестта

След консултация с гръден хирург, операция по спешност идва и диагнозата - ниско диференциран инвазивен дуктален тройно негативен карцином на гърдата. Петя и приятелят й решават да запазят яйцеклетки в клиника в София. Първоначално всичко върви по план, изследванията давали надежда за добри резултати. Двойката стартира процедурата, но скоро става ясно, че  състоянието и диагнозата не позволяват на Петя да бъде финализиран процесът.

Лечение в Турция

Така Петя се озовава в Турция, където докторите дават надежда за допълнително време. Започва химиотерапия...курс след курс. След първата терапия се случва плеврален излив. Следва втора операция на белия дроб. Месеци на възстановяване, химиотерапия, болки, неразположение. В средата на 2023 г. изследвания показват метастази в мозъка. Следва нова терапия - лъчетерапия и нов вид химиотерапия, но през декември  2024 са установени нови 6 метастази. Тогава Петя отново заминава за Истанбул за 10 курса лъчетерапия и отново нова химиотерапия.

Помощ

Още: Малкият Васи се нуждае от спешна помощ за лечение

До момента двойката е успявала да самофинансира лечението, благодарение на кредити, приятели и познати, но вече е непосилно за тях. Ако имате желание и възможност може да помогнете на Петя.

Може да дарите с карта, PayPal, ApplePay, GooglePay или Revolut:

https://pavelandreev.org/…/campai…/zaedno-v-borbata-na-petya

Йоанна може да бъде спасена, но е необходима помощ

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес