Сдружението на българските зъболекари настоява Министерството на здравеопазването да финансира спешната помощ в зъблечението, както и денталната помощ за деца и бременни.
Още: В Световния ден за борба с бъбречните заболявания - какви са признаците и необходимите изследвания
Още: Безплатни консултации с офталмолог проф. д-р Хасан Арифоглу в Пловдив и Стара Загора през март
Според председателя на сдружението д-р Анатолий Кънев пакетът, който здравната каса покрива, е крайно недостатъчен.
"Ние дори не можем да покрием спешните случаи, а в касата, в рамковия договор са разписани 75 лева на човек на година след 19-годишна възраст, а до 19-годишна възраст 150 лева на година. Касата плаща вадене на зъб, химиополимер и амалгамена пломба. Това е почти обидно", заяви той.
"Да не говоря, че нарастващите пенсионери, които поне с една челюст са обеззъбени или поне едната им челюст, а нашите пенсионери не могат да ползват услуга протеза. 22 хиляди случая в годината са спешни, които не са платени от държавата", допълни още Кънев.
Още: Световен ден за борба с глаукомата: Най-важните въпроси и отговори за това заболяване
Още: Достъпност и промоции: Какъв процент от учениците пушат