Българският учен д-р Аспарух Илиев, който оглавява лаборатория към университета в Берн, Швейцария, отправи предложение към лекарите, които не вярват в съществуването на COVID. Ето какво написа той във Фейсбук. Публикуваме текста без редакторска намеса.
Още: Третият медицински хеликоптер вече е у нас (ВИДЕО, СНИМКИ)
Още: Онкологичен семинар: Група болници Мемориал и Здравен Информационен Център Медикъл Караджъ
"Време е българските лекари от интензивните Ковид отделения в страната да поканят всички водещи Ковид конспиратори, скептици и врагове на Ковид ваксините да вземат камери и да посетят интензивните отделения и моргите, да документират и после да говорят публично по темата. Да се видят "празните" отделения и "липсващите" болни, нали така? Тук като гост трябва да влиза и Атанас Мангъров, чието Ковид отделение е за леки случаи и няма интензивни пациенти, би било от полза да види как се справят колегите денонощно с ужасни случаи, които той удобно забравя.
С риск да стана досаден (обвиниха ме, че към мрачен и черноглед, обещавам скоро да пусна пост с малки котета и цветя), но онкологичните операции на двама познати в Германия са отложени с един месец поради претоварване на болниците с неваксинирани Ковид пациенти. Всяко забавяне води до увеличен риск от усложнения и напредване на болестта. Именно това трябва да предотвратим в претоварената българска система, защото вчера още 113 души са починали от Ковид. При 100 000 естествена смъртност още 50 000 са добавени за една година - 1% от българското население е умряло без нужда. Много ми се иска да живеем без болести и нужда от здравеопазване, по възможност и вечно, но животът е малко по-различен и не пита. Колкото повече се пазим и помагаме взаимно, толкова по-хубаво ще се наслаждаваме на любовта и щастието.
Още: Безплатни консултации с ревматолог - проф. д-р Шенол Кобак в София на 12.04.25 г.
Още: На комисия: Кога и с колко ще вдигнат заплатите в държавните психиатрични болници
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: По един човек на смяна с психично болните: Персоналът застарява, а заплатите са ниски
Още: Мултиплен Миелом – болестта, която често се прикрива зад болка в гърба, слабост и умора
Обичайте се, казвайте си го, виждайте и се радвайте на всеки, който ви е скъп. Нека направим живота по-лек и щастлив, с малко разум и внимание, не се изисква изобщо много".