Проф. Петко Салчев: Финансовото състояние на НЗОК е добро

25 август 2022, 08:58 часа • 1668 | прочитания

Финансовото състояние на НЗОК е добро. Това заяви директорът на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) проф. Петко Салчев пред БНТ. 

Още: Мултиплен Миелом – болестта, която често се прикрива зад болка в гърба, слабост и умора

Още: Лекари с последни новини за бебето с менингокок в Пловдив

Дали ще има или не нова ковид вълна, желанието на всички управляващи е да имаме подготовка за такова нещо. Гледаме да предотвратим последиците, ако има нова вълна на коронавируса, отбеляза шефът на НЗОК.

Профилактичните прегледи не са пожелателни, а са необходими. Профилактиката предотвратява заболяването, посочи проф. Салчев и добави, че в последните два месеца има увеличение на профилактичните прегледи в сравнение с миналата година. 

Когато човек се явява на профилактичен преглед, да има един ден платен отпуск, настоя шефът на НЗОК. 

Още: Лошото време бави пристигането на третия медицински хеликоптер

Още: За менингококовата болест трябва да се действа бързо: Говори инфекционист

Има повече търсене на болнични помощ по определени причини, посочи проф. Салчев. 

Още: Повече пари от държавата за лечение на Ковид и стратегия как да се справим новите вълни - дали ще е успешна?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес