Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Научната лаборатория на Байер за деца вече е дигитална

24 ноември 2020, 12:19 часа • 2852 прочитания

От ноември тази година Научната лаборатория за деца -  „Байлаб“ преминава в изцяло дигитален формат, чрез който предоставя на деца, родители и учители забавни ресурси от света на природните науки.

Още: Надежда за децата с рак и техните семейства: Съвременни методи на лечение и грижа

Още: Експерт: Употребата на имуностимулатори без нужда е „отворена врата” към автоимунните заболявания

Лабораторията се провежда в България от 2015 година, като представя научни експерименти от сферите на химия, биология и физика по атрактивен начин, така че да предизвика интереса на децата към науката. През изминалите години над 5600 ученици на възраст от 6 до 12 години взеха участие в изданията на „Байлаб“.

От 2020 г. онлайн на bayer.bg/baylab всички, които проявяват интерес към природните науки, ще имат достъп до различни материали, видеа и интересни експерименти, които нагледно обясняват важни за човека и природата процеси и явления и могат да бъдат направени лесно у дома. Съдържанието е на български език и е подходящо за деца на възраст между 5 и 12 години; част от него е във формат, достъпен за сваляне и ползване извън платформата.

„В настоящата ситуация е изключително важно новото познание да е представено занимателно, интерактивно, да събужда любопитството и любознателността на децата. Ефективното учене има когнитивна и социално-емоционална компонента. Когато става въпрос за природни науки е важно практическата част да може да се реализира безопасно у дома с подкрепа на родители и учители. Надяваме се чрез дигиталния формат на Байлаб да допринесем за много приятни и споделени моменти за малките откриватели,“ каза Екатерина Карпузова, Управляващ директор на Байер България.

Още: ПП-ДБ: Министърът да вземе мерки срещу напрежението в болниците

Още: Здравният министър: НЗОК да каже как ще плати 146 млн. лв. надлимитна дейност на болниците

„Кои научни процеси ни помагат за приготвяне на закуска?“, „Как да си направим лава-лампа или преспапие у дома?“, „Как цветята утоляват жаждата си?“, „Каква е връзката между науката и карането на колело?“, „Правилно ли мием ръцете си?“ са малка част от въпросите, чиито отговори дават ресурсите на „Байлаб“. Екипът учени на TechnoMagicLand разработи видеа с интересни експерименти, които да допълнят съдържанието на дигиталната лаборатория.

Достъпът до всички материали в „Байлаб“ е безплатен и без нужда от регистрация на bayer.bg/baylab от 23.11.2020г., като съдържанието ще се обновява на регулярна база.

„Байлаб“ е инициатива на Байер, която цели да даде възможност на повече млади хора да се докоснат до науката по забавен и занимателен начин и която се реализира в България със съдействието на Регионалните управления на образованието (РУО) в страната и приятелската подкрепа на Сдружението на олимпийските отбори по природни науки (СООПН) и TechnoMagicLand.

Още: След напускането на десетки медици: БЛС с позиция за случая в Сандански

Още: Вълшебното лекарство Ozempic нарушава зрението? ЕС започна разследване (СНИМКИ)

За Байер

Байер е международна компания с основен опит в областите на науките за живота – здравеопазване и земеделие. Продуктите и услугите на Байер целят да носят полза на хората, подкрепяйки усилията за преодоляване на основни предизвикателства следстие от нарастването и застаряването на населението в световен мащаб. В същото време Групата цели да създава стойност и увеличава потенциала си за печалбa, чрез иновации и растеж. Байер се ангажира с принципите на устойчивото развитие, а марката Байер стои зад доверие, отговорност и качество в цял свят. През финансовата 2019 г. в Групата работят около 104 000 служители, а компанията реализира продажби в размер на 43.5 млрд. евро. Капиталовите разходи възлизат на 2.9 млрд. евро, а разходите за научноизследователска и развойна дейност на 5.3 млрд. евро. За повече информация посетете www.bayer.com.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес