Девета жертва на коронавируса в България. В болницата в Кюстендил е починал 57-годишен пациент, съобщиха от здравното заведение. Той е бил с двустранна бронхопневмония и е включен на респираторен апарат, официално потвърдиха и от Министерството на здравеопазването.
Още: Безплатни консултации с офталмолог проф. д-р Хасан Арифоглу в Пловдив и Стара Загора през март
Още: Световен ден за борба с глаукомата: Най-важните въпроси и отговори за това заболяване
Мъжът, заедно със съпругата си, се е върнал на 16 март от Германия. Той е страдал от лекостепенна хипертония, а в лечебното заведение е диагностициран и с двустранна пневмония.
Съпругата му днес е била приета в болницата в града, след като досега е била на домашно лечение. Тя също е с двустранна пневмония. Жената е в стабилно състояние, подчертават още от Здравното ведомство.
Освен нея, там са настанени още двама души с коронавирус, но състоянието им е добро. Чакат се резултати и за няколко съмнителни случая.
Още: Достъпност и промоции: Какъв процент от учениците пушат
В края на миналата седмица в Кюстендил почина и мъж на 62 години с положителна проба за COVID-19.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Безплатни консултации за хирургично лечение на затлъстяване и диабет тип 2
Още: Учителка с мозъчен тумор намери спасение в Acibadem Турция
Темата продължава и в нашия блог.