В рамките на посещението си в Израел (20-24 януари), по покана на водещи детски болници, министърът на здравеопазването Асен Меджидиев обсъди с ръководители на педиатрични лечебни заведения възможностите за обмяна на опит относно изграждането и управлението на детски болници, съобщиха от здравното министерство.
Още: На комисия: Мина предложението за безплатни лекарства за децата
Още: Партиите във властта се разбраха за безплатни лекарства за децата (ВИДЕО)
Били са обсъдени обмена на кадри и провеждането на тесни специализации на млади лекари, с цел развитие на двустранното сътрудничество в областта на детското здравеопазване
В рамките на следващия месец екип от представители на държавните детски болници – собственост на един от здравноосигурителните фондове в Израел, ще посети България, за да подпомогне организацията за формирането на екип за анализ потребностите на нуждите, ключов за изграждането на бъдещата Национална детска болница. Още: Гълъб Донев: Много правителства се спъваха с Националната детска болница, но ние - не
Следваща стъпка ще бъде планирането на краткосрочни, фокусирани специализации за млади наши лекари в Израел, както и обмен на експерти, профилирани в областта на детското здравеопазване.
Още: Безплатни консултации с неврохирурга проф. д-р Зафер Токташ в София – 22 март 2025 г.
Още: В Световния ден за борба с бъбречните заболявания - какви са признаците и необходимите изследвания
В Израел на вниманието на министър Меджидиев бяха представени структурата, организацията на работа и дейността на група водещи детски болници („Меир“, „Шеба – Тел Ашумер“, „Шнайдер“ и „Бейлинсон“). В рамките на проведените срещи, чийто основен акцент беше темата Майчино и детско здравеопазване, след посещение на център по репродуктивно здраве в болница „Бейлинсон“ беше договорено създаването на Обучителен център за женско здраве и репродуктивна медицина у нас. Проектът ще бъде финансиран от израелска страна, като ще бъде осигурено и първоначалното обезпечаване със специалисти.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Безплатни консултации с офталмолог проф. д-р Хасан Арифоглу в Пловдив и Стара Загора през март
Още: Световен ден за борба с глаукомата: Най-важните въпроси и отговори за това заболяване