В Тополовград се предвижда изграждането на Център за активно включване. Това ще стане по проект „Център за активно включване в община Тополовград”, финансиран от Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ 2014-2020г., съфинансиран от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд. Изпълнението му стартира на 2 май 2017 г.
Още: Коледна трапеза, приготвена от Иван Звездев очаква Димитровград
Още: Грейнаха светлините на най-голямото живо Коледно дърво в Европа
На пресконфереция, която се проведе на 29 юни, проектът „Център за активно включване в община Тополовград“ бе представен от Антоанета Димитрова, която е негов ръководител. “Това е една иновативна социална услуга, от която общината има нужда. За съжаление не можем да задоволим потребностите стопроцентово, но това, което ще направим по проекта е от полза за много нуждаещи се» – каза Димитрова. Тя уведоми, че безвъзмездната финансова помощ е в размер на 391 100лв.
Срокът за изпълнение на проекта е 18 месеца и за постигането на поставените цели ще работят: Антоанета Димитрова – ръководител, Радостина Дешлиева - координатор - Радостина Дешлиева.
Още: Кметът на Димитровград представи ново назначение
Още: "Будители по булеварда" - патриотичната инициатива на община Димитровград продължава
Центърът за активно включване в община Тополовград ще работи с екип от 35 ангажирани лица - ръководител, психолог, двама сътрудници социални дейности в социална услуга, медицинско лице и 30 персонални помощници. Той ще предоставя интегрирани комплексни мерки и услуги в общността. Медицински специалисти и специалисти в областта на социалните услуги ще предоставят здравни грижи и медицинско наблюдение и ще осъществяват социална работа, включително в домашна среда, психологическа помощ и консултиране с психолог.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Започва ремонт на път I-8 Пловдив - Хасково: АПИ със съвети към шофьорите
Още: Вижте листата на ГЕРБ-СДС за парламентарните избори на 27 октомври в 29 МИР – Хасково
Целта е да се разширят възможностите за подобряване качеството на живот на хората с увреждания и техните семейства, да бъдат върнати на пазара на труда близките на хора с увреждания, които полагат грижи за тях, безработни и неактивни лица. Предвижда се, чрез консултации, социална и психологическа подкрепа, тези хора да бъдат мотивирани за търсене на работа. Чрез проекта ще се търсят възможности зависимите членове на семействата да получат съответната социална услуга и подкрепа.