Новородено на три дни с тежка полиорганна недостатъчност е спасено от неонатолозите в плевенската болница "Сърце и Мозък", съобщават от лечебното заведение.
Още: Три болници обединени за преодоляване на рядка аномалия при дете
Още: Жена с вроден порок на сърцето роди здраво бебе
Бебето е родено в МБАЛ - Севлиево, за където по спешност заминава екипът на д-р Андрей Христов, началник на Отделението по неонатология "Мама и Аз" в болница "Сърце и Мозък".
Още в специализираната линейка на път за Плевен започва комплексна интензивна терапия. В продължение на няколко дни са приложени всички съвременни методи за лечение и новороденото е стабилизирано. Педиатрите извършват обменно кръвопреливане като двукратно са сменили кръвта на бебето с такава от подходящ донор.
ОЩЕ: Заради лошото време в Румъния: Изродиха бебето с указания по телефона
Още: Вместо красота-беля: В "Пирогов" спасиха живота на жена, пострадала след поставяне на ботокс
Още: В памет на дъщеря им: Семейство от Димитровград с дарение от 100 000 лв на общинската болница
"Днес детето вече е екстубирано и диша спокойно. То е извън опасност и е захранено. Благодаря на своите колеги, на акушерките и на ръководството на болницата, които не пощадиха силите си и доведохме нещата до успешен край", каза д-р Христов, цитирана от БТА.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: BBC оцени филмите на децата от иновативното училище в Дерманци (СНИМКИ)
Още: Историческо: След почти 80 години къдроглави пеликани загнездиха в района на Бургас (СНИМКИ)