За девета поредна година Националното сдружение на сираците в България организира инициативата "Фестивал на красотата", която има за цел да осигури празнични тоалети и обувки на абитуриенти, които са сираци, с един родител и от семейства с остри социални и здравни проблеми. Тази година директорите на училища са изпратили своите мотивирани писма за подкрепа на зрелостници, които през май месец предстои да завършат успешно средното си образование, съобщават от НССБ.
Още: SOS Детски селища България направи невъзможното, за да събере двама братя
Още: Радостна вест: Увеличил се е броят на щъркелите у нас в сравнение с преди 10 години (СНИМКИ)
Тази година ще бъдат подкрепени 26 абитуриенти в неравностойно социално положение, казват председателят на сдружението Слави Михайлов и Генади Иванов, един от дарителите в благотворителната кауза, в студиото на Bulgaria on air. „Много важно е какво ще се случи след това. Все още няма държавна политика какво се случва с младежите. Има на парчета нормативни актове, но никъде няма задължителен характер", каза Слави Михайлов.
Според него отпадане на семестриалните такси, което ще обхване над 60-70 хил. младежи в неравностойно положение, дава шанс те да продължат образованието си във ВУЗ-ове.
Още: Йорданският крал: Израел създаде цяло поколение сираци в резултат на войната
Още: За седма поредна година доброволци почистват Южното Черноморие
Още: Младежи събраха над 5 тона храна за самотни възрастни хора в Северозапада (СНИМКИ)
Още: Купена със средства от капачки: Варна с втора детска линейка
Снимка: НССБ/facebook
Наградите
Националните награди за Добродетел се връчват на организации, фирми и общественици от цялата страна, които през изминалата година са подкрепяли социални инициативи в подкрепа на деца, лишени от родителска грижа в страната. В четвъртък (29.02) по време на церемонията ще бъде даден един от добрите примери – как в деца от гр. Роман, обл. Враца, се инвестира в подготовката им за самостоятелен начин на живот. Шест абитуриенти са от там тази година. Голяма бизнес компания са решили да инвестират в тяхната подготовка за самостоятелния им начин на живот – обучават ги как да подават молби и как да се държат пред работодател.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Четирима души получиха втори щанс за живот след донорска ситуация във Варна
Още: Със сложна операция: Лекари от ИСУЛ спасиха жена с рак на сливицата
"Служителите в социалните центрове реално са ментори на младежите и след завършването им, без да имат това задължение", коментира Михайлов.
Генади Иванов, дарител в каузата, казва, че вече седма година участва в тази инициатива. „Искам да помагам на тези деца, защото трябва да усещат нашата подкрепа и че са видими за обществото. Да чувстват нашата подкрепа и обич. Ще продължа да помагам, защото доброто трябва да бъде показвано. Много хора от моето обкръжение започнаха да правят същото добро".
Председателят на сдружението Слави Михайлов каза, че са помогнали на близо 300 младежи за 9 години в рамките на инициативата.
*Заглавната снимка е илюстративна!
Още: Месечната помощ за дете с починал родител е колкото един евтин таблет