Постигането на прилична реколта от краставици е съвсем просто: всичко, което е необходимо за това, е да знаете и прилагате някои тънкости при отглеждането им. Тази култура обича слънцето и рохкавата почва. Също така краставиците обичат влагата.
Още: Това е най-добрият сорт домати - устойчив е на болести и вредители
Още: Картофите няма да покълнат цяла зима, ако сложите този плод до тях
Поради тази причина много градинари често поливат лехите си с краставици почти всеки ден - най-вече през периодите, когато е горещо.
Моля, обърнете внимание: кореновата система на тези растения е плитка, поради което не си струва да изливате голямо количество вода наведнъж.
С този тор ще приберете по 5 кофи краставици от корен
Още: 5 безплатни тора, които всеки градинар може да приготви през зимата
Още: Цветята, които цъфтят в градината дори през зимата
Тайните на богатата реколта от хрупкави и сочни краставици
Можете да опростите работата по отглеждането на краставици с помощта на мулчиране - благодарение на покриващия материал влагата в почвата ще се задържи много по-дълго.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 5 цветя, които трябва да засадите като разсад през декември
Още: Какво да засадите до розите, за да ги предпазите от вредители?
Първото подхранване се извършва малко след засаждането в оранжерия или градина. Ако решите да засадите краставици директно в почвата, не забравяйте да ги наторите във фаза 4-5 листа.
За първото подхранване изберете състав, който включва голямо количество азот, например разтвор от пилешки тор или билкова инфузия.
Поливане на краставиците със сода - ето как го правят опитните градинари
Още: Запомнете ги: Тези растения са като магнит за листните въшки
Още: Разсадът, който може да засадите през януари
След 2 седмици идва ред на калия, който се съдържа в пепелта или калиевия хумат, а след още 1 седмица третирайте растенията и плодниците с разтвор, приготвен на базата на борна киселина - ще ви трябват 2 g от продукта на кофа вода.